Your Cart

Sıkça Sorulan Sorular

ETP 2024

Eğitim teknolojinin iyi örneklerinin paylaşılması, eğitim teknolojilerini derslerinde kullanmak isteyen öğretmenlerin farklı projeleri görmeleri ve meslektaşları ile tanışması amaçlanmaktadır. Eğitim teknolojileri konusunda uluslararası standartların, güncel uygulamaların ve yeni yaklaşımların takip edilmesi ve öğretmenlerimiz tarafından hayata geçirilen iyi örneklerin paylaşılması amaçlanmaktadır. Bu konferans, teknolojiye yatırım yapmayı planlayan okullarımızın bu konudaki yol haritalarını oluşturmalarında etkili rol oynayacaktır.

Türkiye Özel Okullar Derneği IT Komisyonu olarak 9.’sunu düzenlediğimiz ETP: Eğitim Teknolojileri Konferansı 27 Nisan 2024 Cumartesi günü Doğuş Üniversitesi Çengelköy Kampüsü'nde gerçekleşecektir.

Her branştaki resmi ve özel okul öğretmen ve öğretmen adayları, okul yöneticileri, eğitim kurumları temsilcileri, eğitim teknologları, okullarında eğitim teknolojileri konusunda yönetici ya da lider olan öğretmenler konferansa katılabilir.

Tüm devlet ve özel okul öğretmenleri, akademisyenler ve üniversite öğrencileri okullarından onay alarak konferansta sunum yapabilir. Ayrıca öğretmeniyle birlikte sunum yapmak isteyen K12 kademesindeki öğrenciler, veli ve okul izniyle birlikte başvuru yapabilir.

Evet, sunum veya dinleyici olarak katılım ücretlidir, kişi başına ücretlendirme yapılır. Lütfen kayıt ücretleri için ana sayfadan sunumlar yada izleyiciler sayfasını ziyaret ediniz. Sunum Yapacaklar: 500 ₺ İzleyici Kaydı: 1000 ₺

Bir sunum en fazla iki kişi tarafından yapılabilmektedir. Konferansa katılım ücreti sunum yapacak kişiler için ayrı ayrı alınır. Sunumu onaylanmayan başvuru sahipleri konferansa izleyici olarak (ücretli) katılabilirler.

Konferans tarihinden 10 gün öncesine kadar iptal ve iade işlemi yapılabilmektedir. Konu ile ilgili olarak e-posta ([email protected]) adresine durumunu belirttiğinizde, kontrol sonrası iade için sizinle iletişime geçilecektir.

Faturalar, etkinlikten sonraki 5 iş günü içinde e-fatura (e-arşiv) olarak ilgili kişi/kurumlara iletilecektir.

Evet. Konferans öncesinde sunumları, sunum yerlerini ve duyuruları takip edebileceğiniz Mobil uygulamayı App Store ya da Google Play Store'dan indirebilirsiniz. Uygulamaya erişmek için ETP24 sekmesine tıklayabilirsiniz.

Etkinlik Doğuş Üniversitesi Çengelköy Kampüsünde yüz yüze gerçekleştirilecektir. Sunumların dijital platformlarda canlı yayını yapılmayacaktır.

Sunum başvuruları için son tarih 3 Nisan 2024 Çarşamba günü Saat 18:30'dur. Ancak salon kapasiteleri göz önüne alınarak belirlenen sunum başvuru üst limiti dolduğunda, başvurular otomatik olarak kapanacaktır.

Etkinlik günü her türlü konu için destek ekiplerimiz hazır bekleyeceklerdir. Sunum sırasında yaşanabilecek teknik sorularınızı salon sorumlularına iletebilirsiniz.

Sunumları izlemek için katılımcı sayısı, salon kapasitesi ile (25-40 kişi) sınırlıdır. Rezervasyon yapılmamaktadır.

Evet, en fazla 2 adet sunum başvurusu yapabilirsiniz. Başvuruda bulunduğunuz her sunum ayrı ayrı değerlendirilerek dönüş yapılacaktır.

Evet, zorunludur. Öğretmenlerin ve aday öğrencilerin okullarından onay almaları gerekmektedir. Ayrıca, sunum yapacak K12 öğrencilerin ailelerinden veli ve okul izin belgesi almaları gerekmektedir.

Başvurular, 15 Nisan 2024 Pazartesi gününe kadar değerlendirilerek e-posta yolu ile yanıtlanacaktır. Ayrıca, onaylanan sunumlar @etpistanbul sosyal medya hesaplarından da duyurulacaktır.

- Sunum özetinin ve videonun; açıklayıcı, anlaşılır, tutarlı ve özenle hazırlanmış olması, - Sunum içeriğinin özgün, güncel uygulama ve yeni yaklaşımları içermesi, - Teknoloji bağlantısının/entegrasyonunun ve elde edilen kazanımların açıkça belirtilmesi, - Sadece tek bir uygulama/araca bağlı kalınmadan, farklı araç ve uygulamalara da yer verebilmesi, - İçeriğin etkinlik temasına paralel olması, - Anlatılanların uygulanmış somut örneklerle öğrenci-öğretmen-okul deneyimi içermesi. Not: Sunum kabullerinde farklı okul, branş ve uygulamaların dengeli dağıtılmasına da dikkat edilmektedir.

Evet, konferansa katılan izleyicilerin tümüne konferanstan sonra e-posta ile “Katılımcı Belgesi” gönderilmektedir.

Evet, konferansta sunum yapan öğretmen ve öğrencilere konferanstan sonra e-posta ile “Teşekkür Belgesi” gönderilmektedir.

Konferansa sadece okulda uygulama yapan öğretmenler tarafından sunum başvurusu yapılabilir.

[email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Youtube ya da herhangi bir bulut platformu (One Drive/Google Drive vb.) üzerinden herkese açık şeklinde yüklenerek direk linkin paylaşılması gerekmektedir.

Yüklenecek videonun aşağıdaki sorulara cevap vermesi beklenmektedir. Hangi eğitim teknolojileri araçlarını ya da yaklaşımları ne için kullandınız? Uygulama sırasında nasıl bir planlama yaptınız? Uygulama sırasında karşılaştığınız zorluklar ve katılımcılara önerileriniz nelerdir? Katılımcılara vermek istediğiniz büyük mesaj nedir? Çalışma sonucunda hangi çıktıları elde ettiniz? Paylaşımınız bittiğinde katılımcıların aklında kalmasını istediğiniz cümle nedir?

İnternet sitemiz interaktif bir sitedir. Kayıt ve ödeme işlemlerinizi online olarak kredi kartı ile yapabilirsiniz. Sitemiz üzerinden yapacağınız ödemeler %100 güvenli bir şekilde, İş Bankası e-ticaret altyapısı kullanılarak tahsil edilmektedir. Hiçbir şekilde kredi kartı numaralarınız kaydedilmez. Sitemizin güvenliği, 128 bit SSL sertifikasıyla Rapid SSL tarafından sağlanmaktadır.

Evet Havale/eft ile ödeme yapabilirsiniz. Kayıtlarınızı yaptıktan sonra kurum bilgilerinizi ve ödeme dekontunuzu [email protected] mail adresimize göndermeniz gerekmektedir. Havale veya Eft için hesap numaramız; Hesap No: Türkiye Özel Okullar Derneği İktisadi İşletmesi İşbankası Akdeniz Caddesi Şubesi İban No. TR77 0006 4000 0011 1300 4336 82

Evet, etkinliğe kayıt yaptıran katılımcılar yemek hizmetinden faydalanabilecektir.

Firmalar stand kiralayarak ya da sponsor olarak sempozyuma katılım sağlayabilirler. Sponsor olmayan firmalar sunumlarda firma olarak yer alamazlar.

Sponsor başvurularınızı ETP sitesi ana sayfadan yapabilirsiniz.

Standınızda fikir alış-verişleri yapılabilen sunumlar yapmak, geliştirdiğiniz ürünleri anlatmak için sponsor olabilirsiniz. Eğitim Teknolojileri ürünlerini kullananlar ile birebir tanışma fırsatı ve sorularını cevaplama imkanı da bulabileceksiniz.

Doğuş Üniversitesi, Çengelköy Kampüsüne toplu taşıma ile; 1- Üsküdar'dan 15B ile Çengelköy Müfreze Amirliği durağında inip yürüyerek ulaşabilirsiniz. 2- Kadıköy'den 15SK, 14R ile ATA 2 durağına direkt ulaşım sağlayarak önünde inebilirsiniz. 3- Üsküdar'dan Doğuş Üniversitesi Çengelköy Kampüsü minibüslerini kullanabilirsiniz. Google Haritalar konumu: https://maps.app.goo.gl/zCbMX7vogpQ8FSGk8

Evet, kampüs içindeki sınırlı sayıda kapasitesi bulunan otoparkı kullanabilirsiniz.

 

cookies are used on this website in order to improve the user experience and ensure the efficient operation of the website.